Zoznámenie sa s detskou riekankou „kisonka-murisonka“. Hra edukačná situácia "Kisonka - Murysonka" náčrt hodiny beletrie (mladšia skupina) na tému Kitty Murysonka žije so mnou

"Súhlasím"

________________

Vedúca MŠ MDOU „Materská škola

kombinovaný typ č.186 "Veverička"

Savina S.S.

Abstraktné

GCD pre rozvoj reči

v MDOU „Materská škola

kombinovaný typ č.186 "Veverička"

pomocou folklóru

v ranej vekovej skupine

na tému: "Kisonka Murysenka"

Vychovávateľ: Petrova Irina Leonidovna

2016

Cieľ: pokračovať v oboznamovaní detí s folklórnou tvorbou.

Úlohy: Budujte kognitívnu aktivitudeti k národnej kultúre . Pestovať lásku k rodnému jazyku, obohacovať reč slovami a riadkami detských riekaniek. Povzbudzujte, zapamätajte si a reprodukujte text riekaniek.
Vzbudzujte dobré pocity voči zvieratám, túžbu postarať sa o ne.

Prípravné práce:pozeranie ilustrácií, hračky s deťmi, rozprávanie, učenie sa riekaniek o mačke.

Metódy: prekvapenie, hádanie, otázky a odpovede, ukazovanie, skúšanie, herné akcie, vysvetľovanie, čítanie riekaniek, povzbudzovanie.

Materiál: Vypchaté hračky mačka a mačka, mačací klobúk, most.

Mŕtvica:

Za dverami do skupiny je počuť škrabanie. Učiteľ povzbudzuje deti, aby počúvali. Škrabanie sa opakuje, učiteľ robí deťom hádanku:

Huňatý, fúzatý, pije mlieko, spieva pesničky. Kto je to?
- Správne, je to mačka.

Po otvorení dverí deti uvidia mačku.
- Pozrite, chlapi, prišla k nám mačka, poďte k nám!

Slnko: Poďte chlapci, spoznáme lepšie mačku. Zvážme to.

Pozrite sa na mačku a povedzte:
Akú má srsť? (odpovede detí sú zborové a individuálne)

Jemné, nadýchané, krásne!
- Čo má mačka? (ak je pre nich ťažké odpovedať, vyzve ich učiteľ)
- Labky, chvost, uši, oči, nos.

Čo má mačka na labkách?
- škrabance - nechtíky

Chlapci, je naša mačička čistá alebo špinavá?
- Odpoveď: čisté.

Vos-l dodáva: mačka sa miluje umývať labkou, neustále si čistí srsť jazykom, olizuje ju.

Kde žije mačka?
Odpoveď: V domoch ľudí. Rád jedáva mlieko a ryby.

Slnko: Výborne chlapci!
A keďže ľudia mačku kŕmia, starajú sa o ňu, mačka pomáha ľuďom chytať myši v dome.

Fizminutka: (deti vstávajú zo stoličiek)
Ako naša mačka - (pohladka ich ruky)
Kabát je veľmi dobrý
Ako mačacie fúzy - (ukazovák ukazuje fúzy)
Úžasná krása.
Odvážne oči - (ukázať oči)
Biele zuby - (ukázať zuby)

Slnko: Výborne chlapci! Posaď sa!

Mačiatke sa veľmi páčila riekanka, ktorú ste povedali.
Ďakujem!

Chlapci a naša mačička miluje prechádzky, a teraz, pozrite, išla po ceste, kráčala a skočila na most.

Vos-l číta novú riekanku pre deti:
- Kisonka - murysenka,

Kde si bol?

Pri mlyne.

Kisonka - malá murisenka,

Čo tam robila?

Múka bola pomletá.

Kisonka - malá murisenka,

Čo sa pieklo z múky?

Medovník.

Kisonka - malá murisenka,

S kým si jedol perník?

Jeden.

Nejedzte sami! Nejedzte sami!

Slnko: Chlapci, kde bola mačička? Čo robila v mlyne? Čo sa pieklo z múky? S kým mačička jedla perník? Prečo nemôžete jesť perník sám? Ako si myslíte, že?

Odpovede detí. (Chamtivý nie je dobrý, treba sa podeliť).

Zborové čítanie riekaniek:

Mačka išla po ceste,

Borenke som kúpila čižmy.

Mačka išla na trh,
Kúpil som si mačací koláč

Mačka vyšla na ulicu

Kúpil som žemľu pre mačku.
Jedávaš to sám?
Alebo zložiť Borenku?
Uhryznem sa.
Áno, zložím Borenku!

Slnko:

Pozrite sa na peniaze
Mačka išla na koláče
Jeden z nich však nejedol

Nakŕmte všetky deti!
Jedzte, prosím!

Slnko: Ďakujem mačiatko!

A naši chalani chcú ukázať tebe a nášmu Murkovi, ako sa vedia hrať a chodiť ako mačka, ty si ľahni a pozri sa na našich chalanov.
Uskutoční sa vonkajšia hra „Vaska sivá chodí“ (pri hudbe).

Pozvite deti, aby vyrobili darčeky pre mačku a mačku. Doprajte im rybu (na plachtu je nakreslená sviečkou silueta ryby, deti premaľujú celú plachtu a vidia začarovanú rybu, darujú ju mačke a mačke).


Tatiana Podogová
Synopsa integrovanej lekcie v prvej juniorskej skupine "Kisonka-Murysonka"

Druhy detských aktivít: hravý, komunikatívny, produktívny, vnímanie beletrie, hudobné a výtvarné.

Obsah programu: Formovať schopnosť detí rozpoznať mačku na obrázkoch, hračku. Pomôžte deťom odpovedať na jednoduché otázky (kto to je? čo robí). Obohaťte slovnú zásobu detí o slovesá označujúce akcie: sedí, behá, umýva sa, hrá sa. Pokračovať v oboznamovaní detí s folklórnymi dielami. Výrazne čítajte riekanky, rozvíjajte reč. Počas dramatizačných hier naučte deti opakovať jednoduché frázy. Pomôžte deťom zdramatizovať úryvky zo známych riekaniek. Pestovať láskavý a starostlivý prístup k zvieratám. formulár záujem o kreslenie, pomenujte a ukážte farbu modrej farby. Rozvíjať jemné motorické zručnosti (zanecháva stopy privretými prstami).

Materiál: hračky - mačka, mačiatko, akčné obrázky mačiek, maska ​​mačky, obrázok slnka, 1/2 listu papiera biela farba(pre každé dieťa modrý kvaš, misku s vodou, obrúsky.

prípravné práce: Učenie sa riekaniek, okrúhle tanečné hry, pozeranie sa na obrazy a hračky zobrazujúce domáce zvieratá.

Pokrok v lekcii

Babička Arina: - Ahoj deti, milí hostia!

deti: - Ahoj babička Arina.

Babička Arina: - Poď do chatrče, pohodlne si sadni a počúvaj ma. Poznám veľa rozprávok, pesničiek, ale chcem uhádnuť hádanku o mojej obľúbenej. Počúvaj:

Má mäkké labky

A v labkách DAC - škrabance.

Pije mlieko.

Mňau mňau spieva.

B. Arina: Kto sú títo chlapci?

deti: - Mačička.

B. Arina: - Ahoj, dobre! Presne tak, mačička. Poznáte mačacie básne?

deti: - Áno.

B. Arina:- Choď, Angela, povedz nám riekanku.

Mačička, mačička, mačička, vypadni!

Neseď na ceste.

Naše dieťa pôjde

Prepadne cez mačičku.

B. Arina: - Dobré dievča, Angela (pýta sa iného dieťaťa)

B. Arina: - Pripravil som obrázky o mačkách. (Zobraziť obrázky).

B. Arina: Kto je na tomto obrázku? Povedz Katyi.

deti: - Mačička.

B. Arina: - Čo robí mačička? Povedz to Darine.

Kitty sedí, umýva sa.

Presne tak, šikovné dievča. Povedzme si to všetci spolu.

deti: - Sedí, umýva.

B. Arina: - A na tomto obrázku, čo robí mačička, Julia?

Hrá sa s loptou.

B. Arina: - Dobré dievča, Julia. Povedzme si to všetko spolu, hráme sa s loptou. (opakovať frázu)

B. Arina: - A čo tu robí mačička, povedz Mišovi.

Mačička chodí.

B. Arina: - Výborne, Miška. Povedzme si to všetko spolu, mačička chodí. (opakovať frázu)

B. Arina: Výborne chlapci. (mačka mňau)

Počúvajte chlapci, toto je moje. mačiatko- mňauká malý potkan. Ale kde je? Poďme hľadať (hľadám). A nie pod stolom a nie na sporáku, ale tu spí v kolíske. Príďte potichu, potraste sa mačiatko v kolíske. Zaspievajme jej uspávanku.

Spánkové prechádzky po dome

V sivom rúchu

A Sonya pod oknom

V modrých letných šatách.

Chodia spolu

Mačiatko - Mačiatko spí.

B. Arina: - Ako dobre si spieval uspávanku, mačička sladko spí. A zatiaľ čo hráme hru "Myši vedú okrúhly tanec".

Myši tancujú

Mačka drieme na gauči

Tichá myš nevydáva hluk

Nebuď mačku Vasku

Mačička Vaska sa zobudí

Rozbije váš okrúhly tanec.

(mačka sa zobudí).

Cat: - Kto ma vyrušuje zo spánku, kto ma zobudil?

B. Arina: - Kisonka- murysonka Nehnevajte sa, zobudili sme vás. Hrajte s nami.

Cat:- Nechcem sa hrať. Nemáš ani slnko, ale ja sa rád vyhrievam na slnku.

B. Arina:- Dobre, mačiatko, chalani a ja teraz zavoláme slnko. Poďte, chlapci, zavoláme nahlas slnko.

Slniečko, slniečko

Pozrite sa von oknom

Deti na vás čakajú

Deti sú maloleté.

B. Arina:- Tak nás a všetkých prišlo navštíviť slniečko usmial sa: a deti, a hostia, a mačiatko.

K .: - Je dobré, že ste zavolali slnko, cítil som sa teplo, dobre, zábava. Rozhodol som sa ťa prekvapiť (vytiahne masku mačky). Choď, Angela, pôjdeš kisonka - kundičky. (robí vtip « Kisonka - malá myška» ).

Kisonka - malá myška, kde si bol?

Pri mlyne.

Kisonka - malá myška, čo si tam robil?

Múka bola pomletá.

Kisonka - malá myškačo sa pečie z múky?

Medovník.

Kisonka - malá myška s kým si jedol perník?

Nejedzte sami! Nejedzte sami!

Jedzte s deťmi, s deťmi.

TO: - Oh, aký dobrý máme mačiatko bolo. Chytrá, Angela. (možno opakovať s 1-2 ďalšími deťmi)

B. Arina: Chlapci a naši kundičky-Murysonka má malé mačiatko Fluff. Je taký zábavný, nemotorný, miluje prechádzky, kým sa stihnete obzrieť späť, ako ....

Namočte labky mačiatka -

Chodil na prechádzku bosý.

Papuče nenašiel

A rýchlo uteká domov.

Mačiatko uteká, ale stopy zostávajú.

B. Arina: - A tu je nemotorný Fluff.

B. Arina: - Fluff, ak chceš, chalani a ja nakreslíme stopy, ktoré zanecháš, keď budeš chodiť bez papúč.

páperie: - Áno, naozaj sa chcem pozrieť na svoje stopy.

B. Arina:- Poďte, chlapci, nakreslíme tieto stopy. Položte to, štípnite si prsty. (Ukazujem, ako skladať prsty, pomáham deťom).

Všetky prsty spúšťame do taniera s modrou farbou a na plechu zanechávame stopy.

Chlapci, do akej farby si namáčame prsty?

V modrej farbe, správne Katya!

Čo zostalo na liste?

Stopy mačiatka, výborne Miška.

Chmýri sa ti páčia stopy, ktoré chalani nakreslili.

Kitty: Veľmi sa mi to páči, sú také odlišné. Vďaka chlapi.

A máme pre vás dobroty. Pomôžte si perníkom, milí hostia. Jedzte pre zdravie. Veľmi sa nám páčilo, ako čítate riekanky, spievate pesničky, hráte hry a úžasne kreslíte. Všetko dobré a Katya, Misha a Angela .... Zbohom! Príďte nás navštíviť so svojou babičkou

Súvisiace publikácie:

Zhrnutie integrovanej lekcie "Kisonka-Murysonka"Úlohy: Vzdelávacie: Vštepiť tváram schopnosť hrať dejové verše. Prispieť k rozvoju intonačnej expresivity.

Synopsa integrovanej lekcie v prvej juniorskej skupine „Hašok pre kohútika“ Obsah programu: pokračovať v oboznamovaní detí s plastelínou, jej vlastnosťami; aby sa vytvorila schopnosť odštipovať malé hrudky plastelíny.

Synopsa integrovanej lekcie v prvej juniorskej skupine "Pozemná doprava" Ciele: rozvoj aktívnej slovnej zásoby u detí na tému „Pozemná doprava“. Ciele: Edukačné: Naučiť deti rozlišovať a pomenovať rôzne typy.

Zhrnutie integrovanej lekcie v prvej juniorskej skupine o pravidlách cestnej premávky MESTSKÉ PREDŠKOLSKÉ VZDELÁVACIE INŠTITÚCIE MATERSKÁ ŠKOLA č. 34 "VIOLKA" Zhrnutie integrovanej hodiny v prvej.

Zhrnutie integrovanej lekcie v prvej juniorskej skupine „Pomôžme slnku.“ Účel: vytvorenie základných predstáv o blízkom vzťahu.

Natália Sirotová

Zhrnutie lekcie "Kisonka Murysonka" (mladší vek)

Hra - povolanie:

"Kisonka Murysonka"

Obsah programu: Pokračovať v oboznamovaní detí s malými

formy folklóru – detská riekanka.

Naučte sa pozorne počúvať text. Pokračovanie v zlepšovaní zručností

vypočuť a ​​pochopiť položené otázky, odpovedať na ne. Zavolajte deti

radosť pri počúvaní riekaniek. Naučte sa jasne vyslovovať

hovorené slová. Naďalej rozvíjame verbálnu komunikáciu s

dospelých a detí počas hry. Rozvíjajte jemné motorické zručnosti rúk

ruky Aktivujte pohyby

Materiály a vybavenie: Ilustrácie k riekanke, košík s loptičkami

niť /žltá, červená/, košík pirohov pre deti, hračka

Priebeh lekcie:

Deti idú do skupinovej miestnosti. Ozýva sa mňaukanie.

Vychovávateľ: Kto mňauká?

Upozorňujem deti na ilustráciu k riekanke.

Pozrite sa, kto nás prišiel navštíviť.

Čítal som deťom riekanku:

Kisonka Murysonka, kde si bola?

Pri mlyne.

Kitty Murysonka, čo tam robila?

Múka bola pomletá.

Kisonka Murysonka, čo urobila z múky?

Pečený perník.

Kisonka Murysonka a s kým si jedol perník?

Nejedz sám, nejedz sám!

Vyzvem deti, aby sa pozreli na obrázok a odpovedali na otázky.

Kto je to? / mačka, mačička-Murysonka /

Kde bola Kisonka Murysonka? /pri mlyne/

Čo si robil? /mletá múka, pečené perníčky/

Kde sú perníky? /jedol/

Ešte raz si prečítam riekanku a pozvem deti, aby sa „prechádzali“

Fyzická - minútová: Ako naši chlapi, nohy veselo klepú.

Upozorňujem deti na červené klbko nite s dlhou niťou.

Vychovávateľ: - Čo je to? /zamotať/ Akej farby?

Loptu navrhujem namotať, aby sa nohy nezamotali.

Prstová hra „Mačička so šnúrkou“

Kitty navíja niť / Imitácia pohybov navíjania lopty /

A lopta sa predávala

Aká je cena? tri ruble

Kúpiť odo mňa.

Koniec závitu lopty nás vedie ku košu, z ktorého vychádza

mňau. Pozerám do košíka.

Kto je to? /mačka, mačka/

Odporúčam pohladkať hračku.

Aká mačka? /jemný, nadýchaný/

Ako mačka spieva piesne? /Mňau mňau/

Mačka pozýva deti, aby sa hrali. Učiteľ vyberie kôš s loptičkami.

Koľko loptičiek má mačka v košíku? /veľa/

Akú farbu majú gule? /červená, žltá/

Mačiatko bude hádzať loptičky a vy ich dobehnete a dáte ich do košíka.

Hra sa hrá 3-4 krát. Cestou upresňujem farbu glomerulov.

Výborne chlapci, mačička sa s vami rada hrala. Všetky lopty

A teraz pre vás mačka pripravila maškrtu.

Kisonka Murysonka - Išla som do mlyna, mlela múku a

pečený perník. A pohostím vás výbornými perníkmi.

Elena Surovtseva

Predmet: zapamätanie si riekaniek« Kisonka- murysonka» .

Cieľ:

Oboznámenie sa s ústnym ľudovým umením.

Formovanie záujmu a potreby čítania.

Úlohy:

Pomôžte deťom zapamätať si detská riekanka nauč sa to čítať expresívne.

Učiť deti rozprávať zábavné používanie stola.

Naučte deti odpovedať na otázky z textu.

Rozvíjať pozornosť, pamäť, intonačná expresivita.

Vštepiť tváram schopnosť hrať dej.

Aktivovať v slová detskej reči: mlieť, mlieť.

Zvýšiť záujem o ruský folklór.

Pestujte si schopnosť počúvať jeden druhého.

Vyjadrite radosť z emocionálnej spolupráce a empatie.

Materiál: Hračka "mačky",mačka maska, stôl, liečiť.

prípravné práce: Čítanie detské riekanky"Ako naša mačka", hádanky o mačke

zapamätanie"Picsy scat", "mačka",.

Spev piesní "Sivá mačka", "Picsy prišla k deťom".

Vonkajšie hry: "Myši v špajzi", "pasca na myši" "Mačka Vaska".

Práca s rodičmi: Vyzdvihnúť detské riekanky, kresby do detské riekanky.

IN: deti prečo potrebujeme uši.

D: odpovede.

IN: Aha, chcete vedieť, kto dnes príde na našu hodinu.

D: Odpovede

IN: Tak ma pozorne počúvaj.

Na prahu plače, pazúry sa skrývajú

Ticho vstúpi do miestnosti

Mumlá, spieva.

D: Kat.

IN: Presne tak, dnes k nám prišla na návštevu mačka. Aký je iný názov pre mačky?

D: Mačička.

IN: Chcete vedieť meno našej mačky?

D: Áno.

IN: Jej meno je Kitty-murisonka. A dnes vám to poviem detská riekanka o Kitty-murisonke. Pozorne načúvať.

Číta:

- Kitty-murisonka,

Kde si bol?

Pri mlyne.

- Kitty-murisonka,

Čo tam robila?

Múka bola pomletá.

- Kitty-murisonka,

Čo sa pieklo z múky?

Medovník.

- Kitty-murisonka,

S kým si jedol perník?

Nejedzte sami! Nejedzte sami!

IN: páčilo sa ti to detská riekanka.

Kde je naša lopta Kisonka? (Odpoveď).

Čo tam robila? (Odpoveď)

Čo sa pieklo z múky? (odpoveď)

S kým si jedol perník? (odpoveď)

IN: čítanie opäť vtipy

Hra: "Mačka a myš".

IN: A teraz jedna z vás bude Kitty., A druhá milenka. (čítanie podľa roly) opakujte 3-4 krát


IN: Výborne. A kto chce, povie. (odpovede dva, tri)

IN: Pozri, ešte mám karty na detská riekanka Strihám ich, ale neviem ich spojiť. Pomôžeš mi? Rozložte karty pred deti a ponúknite, že nájdu prvú, druhý, tretí a štvrtý.

IN: A povedzme to našim Kisonka Murysonka, sú o nej ďalšie detské riekanky.

D:detská riekanka"Picsy scat", "mačka"

Kisonka- Murysonka ďakuje a ponúka darčeky.

IN: A pozri, čo nám priniesla Kisonka - Murysonka. (zobrazuje farebný obrázok a sušienky).Ošetruje a rozdáva obrázky.

Výsledok:

Páčila sa vám naša práca. Čo sme robili na hodine? ktorí nás prišli navštíviť. Ako sa volal náš hosť?

Súvisiace publikácie:

"Mačka, kohút a líška." Synopsa GCD v druhej juniorskej skupine o oboznámení sa s beletriou. Príbeh ruskej ľudovej rozprávky "Mačka, kohút a líška" Abstrakt GCD v druhej juniorskej skupine OO " Vývoj reči"-" Úvod do umenia.

Synopsa GCD o vývoji reči a beletrie v strednej skupine. Príbeh ruskej ľudovej rozprávky "Zimovye" Mestská rozpočtová predškolská vzdelávacia inštitúcia "Cheburashka" kompenzačného typu, mesto Korolev. C onspekt.Ihneď.

Synopsa komplexnej lekcie beletrie a aplikácií v druhej juniorskej skupine "Magic Beads" Komplexná lekcia: MAGIC BEADS (2 juniorská skupina) Typ aktivity: Beletria a aplikácia Úlohy: Vzdelávacie:.

"Poďme pomôcť hračkám." Synopsa GCD v beletrii v druhej juniorskej skupine Synopsa OOD v beletrii v 2. juniorskej skupine. Téma: "Pomôžme hračkám." Účel: pokračovať v oboznamovaní detí s básničkami.

Obsah programu: 1. Zdokonaliť zručnosti expresívneho čítania básní. Pomôžte deťom rozvíjať schopnosť pracovať.

Abstrakt lekcie o rozvoji reči a beletrie v mladšej skupine "Príbeh hlúpej myši" Programová náplň: Zoznámiť deti s novou autorskou rozprávkou, zapojiť deti do jej nového predstavenia. Naučte sa odpovedať na otázky učiteľa.

Orlová Elena
Zhrnutie integrovanej lekcie "Kisonka-Murysonka"

Vzdelávacie:

Vštepiť tváram schopnosť hrať dejové verše.

Prispieť k výchove intonačnej expresivity reči.

Formovanie holistického vnímania sveta okolo.

Na upevnenie vedomostí o schopnosti odštipnúť malé kúsky plastelíny z kúska a vyvaľkať z nich guľôčky použite techniky: miesenie, sploštenie.

Vzbudiť záujem o prácu s plastelínou.

Rozvoj jemných motorických schopností rúk.

vyvíja sa:

Rozvíjať duševnú aktivitu, vynaliezavosť, pozorovanie.

Aktivujte v reči detí slová „hustý“, „nadýchaný“ (vlna).

Rozvíjajte zrakovú a sluchovú pamäť u detí.

Rozvíjať detskú predstavivosť, kreativitu;

Rozvíjať monológovú reč.

Vzdelávacie:

Vytvorte emocionálnu, radostnú náladu u detí;

Vyvolať v deťoch radosť z počúvania známych veršov a chuť aktívne dokončovať slová a slovné spojenia.

Pestujte si schopnosť počúvať jeden druhého.

Pestujte lásku k ľudovým piesňam a básňam.

Zoznámenie dieťaťa s umením, formovanie estetického vkusu.

Vybavenie: riekanka "Kisonka", "čarovná truhlica", hračka pre mačiatko, plastelína, dosky, obrúsky, voda, špáradlá.

Metodické metódy:

1. Motivácia hry "Predstavujeme magickú truhlu."

2. Vyjadrenie k problémovej situácii (ako otvoriť hrudník)

3. Umelecké slovo: vyslovovanie čarovných slov, robenie hádanky.

4. Herný moment (príchod Kitty-Murysenka).

5. Skúmanie Pussy, vyslovovanie a fixovanie slov „mäkký“, „načechraný“ (vlna).

6. Dramatizácia detskej riekanky „Kisonka“.

Priebeh lekcie:

pozdravujem: ranná emocionálna nálada na lekciu.

Palma je slnko

A prsty sú lúče

Škorec spieva o slnku,

Veže po ňom kričia.

Prebudiť lúče

Zahrejte malé ruky.

Slnko sa zobudilo

dotkol sa čela

Lúče viedli

A to pohladilo.

Slnko sa zobudilo

Dotknuté líca

Slnko mi zohrievalo tvár

Zahriate, zahriate

Naše ruky sa natiahli

Naše pery sa usmievajú!

Deti stoja okolo stola, na ktorom je „čarovná truhlica“.

Chlapci, dnes nás navštívila „magická truhlica“.

Táto "magická truhlica" sa môže otvárať a zatvárať.

Ako to môžeme otvoriť? (odpovede detí)

Je potrebné správne vysloviť magické slová:

"Hrudník, hruď,

pozlátený sud,

vyrezávané veko,

mosadzná západka!

Jeden dva tri štyri päť.

Môžete otvoriť veko!

Magická skrinka sa neotvorí!

Chlapci, poznám hádanku. Ak uhádneme, hrudník sa otvorí.

„Mäkké labky. A v labkách škrabancov "

Áno, deti, mačička prišla k nám.

Deti skúmajú mačku z "čarovnej truhlice".

(Vlna je mäkká a nadýchaná.

Kabát je veľmi dobrý.

Fúzy úžasnej krásy.

Oči sú odvážne, zuby sú biele.)

Spýtajme sa, kde bola!

Dramatizácia detskej riekanky "Kisonka"

- Kitty-murisenka,

Kde si bol?

Pri mlyne.

Kitty-murisenka,

Čo tam robila?

Múka bola pomletá.

Kitty-murisenka,

Čo sa pieklo z múky?

Medovník.

Kitty-murisenka,

S kým si jedol perník?

Nejedzte sami! Nejedzte sami!

Kisonka-Murysenka: - Odpusť mi, všetko som zjedla sama, ale nič som ti a mojim priateľom nenechala.

Ach, deti, ako môžete byť chamtivé? (odpovede detí)

Ako môžeme pomôcť mačiatke zlepšiť sa? (odpovede detí)

Je to tak, robme perníčky tak, aby ich bolo dosť pre všetkých.

Modelovanie perníkov (kreslenie vzorov špáradlami).

Prstová gymnastika pred vyrezávaním:

"Zdieľali sme pomaranč."

Zdieľali sme pomaranč

Je nás veľa a on je jeden.

Tento plátok je pre ježka,

Tento plátok je pre rýchle,

Tento plátok je pre káčatká,

Tento plátok je pre mačiatka,

Tento plátok je pre bobra,

A pre vlka - šupka.

Hnevá sa na nás - problémy!

Utekajte na všetky strany.

Kitty sa opravila a uvedomila si, že nie je dobré byť chamtivý a

upiekla viac perníkov a my sme jej s tým pomohli. Teraz dosť nielen pre nás, ale aj pre jej mačiatka.

Kitty-murisenka, a my poznáme pesničku o tebe.

Predstavenie piesne „Pussy“.

Malá Kisonka: ďakujem, deti, pesnička sa mi páčila a chcem sa s vami hrať.

Hra o vtákoch.

Kitty-Murysonka: ďakujem, deti, že ste mi pomohli piecť perníčky a hrať sa so mnou, ale musím sa vrátiť k mačiatkam. Zbohom!

Súvisiace publikácie:

Voľný čas v skupine I Junior "Kisonka-MuRysonka"Účel dovolenky: Aktivizovať reč detí. Posilniť ich vedomosti o domácich miláčikoch. Uveďte deti do zábavnej, radostnej nálady.

Účel: predstaviť deťom predstaviteľov vodných obyvateľov: slimáky, ryby, ukázať ich vlastnosti, vlastnosti, správanie a ich kondíciu.

Mestská štátna predškolská vzdelávacia inštitúcia "Centrum rozvoja detí - MATERSKÁ ŠKOLAč. 7 "Zhrnutie lekcie" Ruská matrioška ".

Téma: "Snežienky" Účel: Naučiť deti vnímať krásu a kresliť po etapách pri emocionálnom vzostupe, počúvaním klasickej hudby.

Abstrakt integrovanej lekcie „Tri prasiatka“ Úlohy: Zoznámenie detí s takými emóciami, ako je hnev, radosť. Povzbudzovanie detí k tomu



Zdieľam: